021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

اجرای کامل قانون جامع، مطالبه اصلی ایثارگران است

1395/8/30

عضو کمیسیون آموزش مجلس اجرای کامل قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را ازمهم ترین مطالبات جانبازان و ایثارگران دانست.

 فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امنیت و آرامش کنونی کشور در نتیجه فداکاری، ایثارگری و رشادت های جانبازان، شهدا و آزادگان هشت سال دوران دفاع مقدس است اظهار داشت: من خودم از اعضای خانواده  بزرگ شاهد و ایثارگر هستم و جانبازان و ایثارگران را یادگار دوران جنگ می دانم.

وی گفت: مجلس دهم باید با تصویب طرح ها و لوایحی دین خود به جانبازان و ایثارگران را جبران کند.

نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما نمایندگان در مجلس شورای اسلامی تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اجرای کامل ان از سوی دولت یازدهم است.

اولاد قباد متذکر شد: در این راستا چندین نشست کاری را با آقای شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در فراکسیون شاهد برگزار کرده ایم.

وی ادامه داد: در فراکسیون ایثارگران نیز پیگیر کار هستیم.

 عضو جامعه فرهنگیان و ایثارگران شهر تهران اضافه کرد: اجرای کامل قانون جامع ایثارگران از مهم ترین مطالبات موجود و برحق جامعه ایثارگران است.

نماینده مردم تهران افزود: متأسفانه آن قدر که این قانون را برای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در زمینه ارائه امکانات رفاهی در رسانه ها در بوق و کرنا می کنند، درعمل هنوز واقعاً کاری توسط دولت انجام نشده است.

وی اضافه کرد: دولت موظف است بر اساس قوانینی که در مجلس تصویب می شود امکانات رفاهی، بهداشتی و درمانی را برای جانبازان و ایثارگران فراهم کند.

اولاد قباد خاطرنشان کرد: حتی برای همسران جانبازانی که پرستار این عزیزان هستند قوانینی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در این خصوص تصویب کرده ایم تقلیل ساعات کاری همسران جانباز است.

وی افزود: جانبازان با ایثارگری خود امنیت و آرامش کنونی را برای کشورما به ارمغان آوردند.

 عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما در این زمینه وظیفه بسیار سنگین و خطیری را بر دوش داریم تا امنیت و آرامشی که آن ها برای ما به ارمغان آورده اند را با با تصویب قوانین مناسب جبران کنیم.

نماینده مردم تهران اظهارداشت: بنیاد شهید باید به عنوان  مهم ترین نهاد انقلابی به نیازها و مطالبات این عزیزان به صورت جدی رسیدگی کند.

نماینده مجلس دهم تاکید کرد: باید این موارد را ما مجدد به خودمان تذکر بدهیم و یادآوری کنیم و این موضوعی بسیار مهم است.

اولاد قباد یاداور شد: یکی از مواردی که دغدغه اصلی نمایندگان است همان بحث نظارت است که ان شالله در دوره دهم استارت بسیاری از کارهایی که در حیطه نظارت است زده خواهد شد و یکی از این موارد بحث فیش های حقوقی است که ما داریم آن را پی گیری می کنیم.

 عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث املاک نجومی،بانک دی و سازمان اقتصادی کوثر را دنبال می کنیم وان شاالله تا جایی که بتوانیم پیگیری و نظارت مجلس را اعمال خواهیم کرد.

عضو کمیته آموزش‌ و پرورش کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من برای جامعه ایثارگران ارزوی موفقیت و توفیقات روز افزون را از خداوند متعال دارم یادآور شد: در مورد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باید بگویم ما یکسری اقدامات را انجام داده ایم و در این زمینه چندین جلسه در فراکسیون شاهد و ایثارگران برگزار کردیم.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با بیان اینکه در دوم دیماه سال جاری مهلت قانونی قانون جامع ایثارگران به پایان خواهد رسید متذکر شد: در این راستا اصلاحیه هایی برای این قانون تهیه شده است که ان شاالله در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس  شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره های شهدا و ساخت یادمان های دوران دفاع مقدس، یاد و نام شهدا و ایثارگران را برای آیندگان زنده نگاه داریم و این موضوعی خیلی مهم است.

اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس دهم  در پایان تاکید کرد: حفظ فرهنگ ایثار و شهادت از ترویج آن مهم تراست و ما باید سعی کنیم این فرهنگ را به نحو احسن حفظ و گسترش دهیم تا به خوبی به نسل های بعد منتقل شود.