021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


اردو‌های دانش‌آموزان ممنوع نشود اما بخشنامه‌ها بازنگری شود

1396/6/14

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اردو‌های دانش‌آموزی نباید محدود و ممنوع شود، گفت: باید بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های اردو‌ها بازنگری شود.

فریده اولاد‌قباد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حادثه تصادف دانش‌آموزان در مسیر داراب به هرمزگان، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار است امروز (سه‌شنبه 14 شهریور) محمد بطحایی و معاونان وزرای بهداشت و راه و شهرسازی و همچنین مسئولان نیروی انتظامی برای بررسی این حادثه میهمان اعضای کمیسیون باشند.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر بهداشت روز یکشنبه 12 شهریور برای بررسی علل حادثه و همچنین برای در جریان قرار گرفتن روند رسیدگی به درمان دانش‌آموزان مجروح به شهرستان داراب سفر کرده‌اند، افزود: قرار است در جلسه امروز گزارشی از سفر خود به اعضای کمیسیون ارائه دهند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: باید در برخی از بخشنامه‌ها و دستور‌العمل‌ها از جمله بخشنامه‌های اردو‌های دانش‌آموزی در شورای عالی آموزش و پرورش بازنگری شود.

اولاد‌قباد با تأکید بر اینکه اردو‌های دانش‌آموزی برای آنها بسیار مفید است و سبب کسب تجربه‌های جدید برای دانش‌آموزان می‌شود، گفت: نباید اردو‌های علمی، سیاحتی و زیارتی دانش‌آموزان ممنوع و یا محدود شود، بلکه این اردو‌ها باید با برنامه‌ریزی و دقت بیشتری انجام شود.

وی با ابراز اینکه لازم است تا در هر اردویی فرد راهنمایی که اطلاعات جامع و کاملی از منطقه و روند برگزاری اردو دارد، حضور داشته باشد، گفت: معاینه فنی خودرو، سلامت جسمی و روانی راننده، آمادگی کمک‌راننده، زمان اردو و ساعت حرکت، همه اینها از جمله جزئیاتی است که باید در بخشنامه‌های اردو‌های دانش‌آموزی بازنگری شود.