021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس مطرح شد:

انتقاد اولادقباد از اجرایی نشدن قانون جامع ایثارگران و بدبینی جامعه نسبت به خانواده‌ شهدا

1395/12/09

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از عدم اجرای قانون برنامه جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، فریده اولاد قباد در تذکری شفاهی در جلسه نوبت دوم امروز مجلس در تذکری به شهیدی، رئیس بنیاد شهید متذکر شد: بیشتر مواد قانون برنامه جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اجرایی نشده است. متأسفانه در برنامه ششم توسعه هم دامنه خدمات‌رسانی به ایثارگران را گسترش دادند. در صورتی که بسیاری از بندها اجرایی نخواهد شد، همانطور که در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اجرایی نشد.

او ادامه داد: این مسأله فقط باعث می‌شود جامعه نسبت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بدبین شوند. یکی از مهمترین موارد، اشتغال فرزندان شاهد، جانباز و ایثارگران است. بیشترین مراجعان من این فرزندان هستند. ملت ایران بداند دغدغه اشتغال برای همه جوان‌ها و صرفاً خانواده‌های شهدا دغدغه همه نمایندگان است که متأسفانه باعث آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر خواهد شد.

این نماینده مردم تهران متذکر شد: آنچه برای خانواده‌های شهدا در رسانه‌ها در بوق و کرنا می‌کنند اینطور نیست. بیشتین مراجعان ما فرزندان شاهدی هستند که در بدو تولدشان پدرانشان را ندیدند و امروز هم بیکارند.

اولاد قباد از شهیدی خواست توضیح دهد در سازمان اقتصادی کوثر و در بانک دی چه کسانی را جذب می‌کنند؟

او در بخش دیگری از تذکر خود از نمایندگان خواست مساعدت ویژه‌ای در تصویب تبصره‌ای از بودجه سال 96 حق واقعی آموزش و پرورش برای عودت 3 هزار و 700 میلیارد تومان داشته باشد و افزود: متأسفانه آموزش و پرورش هم در برنامه و هم در بودجه اولویت دهم دولت هم نبود.