021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

اولاد قباد عضو کمیته پیگیری حادثه پلاسکو شد

1395/11/4

کمیته ای با حضور فریده اولادقباد، پروانه مافی، نجفی، غلامرضا حیدری و علیرضا محجوب تشکیل شده و موضوع حادثه پلاسکو را پیگیری می‌کنند

طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران و نایب‌رییس فراکسیون زنان مجلس دهم از نشست  فوق العاده مجمع نمایندگان تهران درباره حادثه پلاسکو تهران  خبر داد و گفت : کمیته ویژه بحران در این‌زمینه تشکیل شد
به گزارش کلیدملی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز و در حالی که مجلس شورای اسلامی در تعطیلات دوهفته‌ای خود پس از رسیدگی به برنامه ششم به سر می‌برد نشستی ویژه برای رسیدگی به ماجرای پلاسکو برگزار کردند. 
به گفته سیاوشی در این نشست چند تن از نمایندگان مسئول پیگیری مسائل مربوط به حادثه‌دیدگان و تحلیل و بررسی این ماجرا شدند. 
همچنین سیده‌فاطمه ذوالقدر نیز دراین‌باره ایرنا با اشاره به جلسه فوق العاده امروز مجمع نمایندگان تهران گفت: در این جلسه که با حضور نمایندگان تهران برگزار شد گزارشاتی در مورد حادثه پلاسکو ارائه شد.
وی افزود: در این جلسه بنا شد کمیته ای با حضور فریده اولادقباد، پروانه مافی، نجفی، غلامرضا حیدری و علیرضا محجوب تشکیل شده و این موضوع را پیگیری کنند.
وی افزود: بنا شد این کمیته وضعیت بیمه کارگران این حادثه و خانواده شهدای آتش نشان را بررسی و پیگیری کنند. همچنین بنا شد که سازوکارهای مبنی بر این که این آتش نشان ها از لحاظ قانونی شهید حساب شوند مشخص شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این جلسه بنا شد که بودجه سال 96 برای ساماندهی بافت های فرسوده شهر تهران و همچنین بخش آتش نشانی افزایش یابد.
ذوالقدر یادآور شد: در این جلسه بیان شد که شهرداری نمی بایست به اخطار اکتفا می کرد و می بایست اقدامات بیشتری را در مورد ساختمان پلاسکو انجام می داد.
وی گفت: اعضای مجمع نمایندگان تهران همچنین در نامه ای به کمیسیون عمران خواهان تحقیق و تفحص از دستگاه هایی که در این زمینه قصور کردند، شدند.