021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

اولاد قباد: بايد بين جمعيت زنان و استفاده مديريتي ازآنها تناسب ايجاد شود

1395/9/17

عضو فراکسيون زنان مجلس گفت: نيمي از جمعيت کشورمان را زنان تشکيل مي‌دهند ولي در حوزه سياست، تناسبي بين زنان نماينده و مدير با جمعيت آنها وجود ندارد. 

همچنين از رئيس‌جمهوري توقع داريم زنان توانمند را براي پست‌هاي کلان مديريتي کشور در حوزه‌هاي مختلف به‌کار بگيرد تا اين تناسب رعايت شود. 
فريده اولادقباد در گفت‌وگو با «وقايع‌اتفاقيه» با تأکيد بر اجراي عدالت جنسيتي در کشور گفت: به‌عنوان نماينده زن و عضو فراکسيون زنان مجلس از رئيس‌جمهوري براي دولت يازدهم و کابينه دولت دوازدهم، اين توقع را دارم که دولت تدبير و اميد از توانمندي زنان براي توسعه کلان مديريتي استفاده کند. 
نماينده تهران در مجلس تصريح کرد: ما زنان توانمند، نخبه و باتجربه‌اي در عرصه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي و حتي هنري داريم و مي‌توانيم براي توسعه متوازن پايدار کشورمان از اين زنان توانمند استفاده کنيم. 
عضو فراکسيون اميد تأکيد کرد: توانمندي زنان در پيروزي انقلاب و بعد از آن و در هشت سال دفاع مقدس غير‌قابل چشم‌پوشي است؛ به‌گونه‌ای که بنيانگذار انقلاب تأکيد کردند، نقش زنان در عرصه سياسي و دفاع مقدس اگر بيشتر از مردان نبوده باشد، کمتر از آن نيست. 
او با بيان اينکه از دولت تدبير و اميد، اين توقع را داريم که از توانمندي زنان متخصص کشورمان استفاده کند، گفت: نيمي از جمعيت کشور ما را زنان تشکيل مي‌دهند ولي حتي در حوزه سياست، تناسبي بين زنان نماينده با جمعيت آنها وجود ندارد. 
اولادقباد اظهار اميدواري کرد که اين تناسب براي دوره آينده مجلس بيشتر رعايت شود و به همان نسبت کرسي‌هاي مجلس، زنان توانمند و باتجربه بيشتري در آن حضور داشته باشند و به ايفاي نقش نمايندگي بپردازند. 
عضو فراکسيون زنان مجلس دهم در ادامه گفت: اميدوارم در احراز پست‌هاي کلان مديريتي کشور از زنان توانمند و نخبه کشورمان استفاده بهينه شود تا به رشد و توسعه متوازن پايدار در کشور منجر شده و عدالت جنسيتي، توأم با شايسته‌سالاري در دولت و مجلس رعايت شود.