021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

با حضور اولادقباد در شهرستان اسلامشهر صورت گرفت؛پیگیری اجرای مصوبات سفر رییس جمهوری و دیدار با خانواده شهدا

1395/9/17

نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر ارتباط مردمی شهرستان اسلامشهر ضمن پیگیری مشکلات این شهر با تعدادی از خانواده شهدا و جانبازان اسلامشهر دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فریده اولادقباد و طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی؛ نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی (سه‌شنبه 9 آذرماه) در دفتر ارتباط مردمی شهرستان اسلامشهر حضور یافته و نشستی را با حضور اعضای شورای شهر اسلامی و مدیران شهرداری این شهر در راستای کاهش مسائل و مشکلات مردم برگزار کردند.

پیگیری اجرای مصوبات سفر ریاست جمهور به اسلامشهر

در این نشست اعضای شورای شهر اسلامشهر به بیان مسایل و مشکلات شهر پرداخته و درخصوص اجرای مصوبات سفر ریاست جمهور در زمینه احداث مترو، تکمیل فاضلاب شهری، مدیریت پسماندها، کنارگذر شمالی، اختصاص بودجه مناسب جهت اتمام استادیوم پنج هزار نفری، تکمیل بیمارستان چهارصد تختخوابی، تجهیز و توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی، بازسازی بافت‌های فرسوده بخصوص در شهرک امام حسین(ع)، اختصاص واقعی سهم اسلامشهر از محل درآمدهای ارزش‌افزوده و... بحث و گفتگو کرده و خواستار توجه بیش از پیش نمایندگان برای رفع مشکلات اسلامشهر شدند.

براین اساس، دراین جلسه نمایندگان از اقدامات انجام شده درخصوص پیگیری اختصاص بودجه مترو در جلسات مشترک مجمع نمایندگان با هییت دولت، مذاکره با وزرای بهداشت و درمان و ورزش و امورجوانان در رابطه با بیمارستان و ورزشگاه، پیگیری جهت برگزاری جلسه مشترک نمایندگان و اعضای شورا با رییس سازمان امور مالیاتی کشور و... خبر داده بر استمرار جلسات مشترک با مدیران و مسئولان شهر تاکید کردند.

حضور در محل ورزشگاه و بیمارستان درحال احداث اسلامشهر

در ادامه نمایندگان مجلس به اتفاق اعضای شورای شهر و رییس اداره تربیت بدنی در محل  ورزشگاه و بیمارستان در حال احداث، حضور یافته و از نزدیک در جریان روند ساخت پروژها قرار گرفتند.

بازدید از "سایت نگهداری و کنترل جمعیت حیوانات"

همچنین نمایندگان از "سایت نگهداری و کنترل جمعیت حیوانات" بازدید کرده و طیبه سیاوشی ضمن ابراز رضایت از عملکرد این سایت، گفت: اقدامات لازم به منظور حل مشکلات این مجموعه در جلسه فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

دیدار با خانواده "شهید گرانقدر ناصر سلیمانی"

بنابراین گزارش دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان شهرستان اسلامشهر از دیگر برنامه‌های طیبه سیاوشی شاه عنایتی و فریده اولادقباد در اسلامشهر بود لذا به همراه رییس شورای شهر اسلامشهر، رییس بنیاد شهید و امورایثارگران اسلامی، در منزل "شهید گرانقدر ناصر سلیمانی" حضور یافته و با خانواده آن شهید دیدار و گفتگو کردند.

ضرورت برگزاری "دوره‌های شهیدپژوهی"

این گزارش می‌افزاید؛ اولادقباد به عنوان "نایب رئیس فراکسیون شاهد مجلس" که خود از خانواده مکرم شهدا بوده و همسر و پدر گرامی‌شان در جبهه‌ای جنگ تحمیلی به فوز عظیم شهادت نایل شده‌اند، بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر یادوآره‌های شهدا و تجلیل از خانواده معظم شهیدان و ایثارگران تاکید کرد و گفت: برگزاری "دوره‌های شهیدپژوهی" در مورد زندگی و ایثارگری‌های شهیدان از جمله موارد ضروری است تا نسل‌های آینده با شناخت و درک واقعی از شهیدان و آرمان‌های آنان در حفظ انقلاب کوشا باشند.

همچنین اولادقباد نحوه پرداخت پاداش بازنشستگی شهدا را از رئیس بنیاد شهید اسلامشهر پرسش و جو کرد و از آنجا که پاداش بازنشستگی شهدای شهر اسلامشهر از سال 92 به بعدپرداخت نشده این نماینده، خبر از پیگیری دلایل این دیرکرد را داد.

دیدار با عبدالله منعمی؛ جانباز 70درصد

حضور در منزل عبدالله منعمی؛ جانباز 70درصد و دیدار با این جانباز، از دیگر برنامه‌های این دو نماینده مردم تهران بود که در این دیدار از زحمات بی‌دریغ همسر محترمه این جانباز عزیز تشکر و قدردانی شد.