021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

تاکید اولادقباد بر محوریت چرخش نخبگان در مدیریت جامعه

1396/1/06

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر محوریت قرار گرفتن شایسته سالاری و چرخش نخبگان در مدیریت و اداره جامعه گفت: انتخابات باید از عرصه رقابت بین گروه‌ها و جریانات سیاسی به عرصه سیاست‌های مشخص و روشن تبدیل شود.

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه مکانیزم اصلی انتخابات، مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور است گفت: لازمه مشارکت موثر مردم و موفق بودن در این مکانیزم در جهت دهی جامعه در مسیر صحیح مشارکت آگاهانه است.

وی افزود: مشارکت آگاهانه نیز هنگامی محقق می شود که عرصه انتخابات به فضای عمومی برای بیان سیاست‌ها، برنامه‌ها و موضوعات مشخص تبدیل شده و از شعارهای سیاسی مبهم فاصله گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در واقع انتخابات باید از عرصه رقابت بین گروه‌ها و جریانات سیاسی به عرصه سیاست‌های مشخص و روشن تبدیل شود و این موضوع هم نیازمند شناسایی مسائل و موضوعات مهم در حوزه‌های مختلف مدیریتی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: همچنین محوریت شایسته سالاری و چرخش نخبگان در مدیریت و اداره جامعه و حمایت از توانمندی های زنان و جوانان در سطوح تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور است.

این نماینده مجلس در ادامه یاد آور شد: تا ظهر ششمین روز ثبت نام از کاندیداهای شوراها ۴/ ۵ درصد ثبت نام کنندگان زن هستند که در حوزه تهران، ری و تجریش از ۱۴۱۸ نفر ثبت نام کننده ۲۳۳ نفر زنان بوده اند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس همچنین بیان کرد: انتظار می رود بانوان و جوانان توانمند در آخرین ساعات به مراکز و فرمانداری ها مراجعه کرده و ثبت نام کنند. همچنین از مردم فهیم دعوت می نمایم تا در انتخابات شوراها حضور پررنگی داشته باشند و با انتخاب افراد متخصص، متعهد و پاکدست شرایط پیشرفت و توسعه پایدار را برای کشور فراهم کنند.