021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


تجهیزات مدیریت بحران در تهران باید متناسب با جمعیت آن شود

1396/11/17

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تهران به عنوان یک کلانشهر از نظر مدیریت بحران نیازمند تجهیزات متناسب با جمعیتش است. امروز یکی از دغدغه‌های ما در رابطه با تهران مربوط به بافت فرسوده آن است.

فریده اولادقباد در حاشیه بازدید از ساختمان وزارت نیرو که دچار حادثه آتش سوزی شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: اکنون یکی از سوالاتی که از آتش‌نشانان پرسیدم در رابطه با استحکام ساختمان بود، که بیان کردند ترک برداشته است. من فکر می‌کنم این ساختمان بالای ۴۰ سال قدمت دارد. امروز یکی از ذغدغه‌های نمایندگان که حتی در نطق‌های میان‌دستور در مجلس نیز به آن اشاره می کنند، بافت‌های فرسوده در شهر تهران است که اگر زمانی دچار آتش سوزی شوند، احتمال خطر ریزش نیز دارند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه گفت: در رابطه با ساختمان وزارت نیرو نیز خداروشکر ساختمان سریع تخلیه شده است ولی در خصوص آتش‌نشان‌ها که دارند کار اطفای حریق را انجام می دهند، نگرانی جان آنها مطرح است. امنیت جان ‌آتش‌نشان‌ها برای ما مهم است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما در هفته گذشته بندی را در رابطه با عزیزان آتش نشان مصوب کردیم ولی گفتند که شامل حال آتش‌نشان‌های تهرانی نمی شود که نیاز به استفساریه دارد که این را اضافه می‌کنیم تا ان‌شاءالله این مصوبه شامل حال آتش‌نشان‌های شهر تهران نیز شود. شغل آتش نشانی از مشاغل سخت است. آنها از جان خود می گذرند تا جان و مال مردم را نجات دهند. از نظر من خدماتی که این عزیزان ارائه می دهند کمتر از ایثارگری شهیدان نیست.

اولادقباد اظهار کرد: آتش نشانان شهدای خدمت هستند و در خصوص شهدای پلاسکو نیز از بنیادشهید درخواست داشتیم تا در آمار شهدا قرار گیرند.

وی تصریح کرد: ما در هفته گذشته به مناسبت سالگرد شهدای پلاسکو دیداری با خانواده شهید حسین‌زاده به همراه دکتر عارف داشتیم چراکه آتش نشانان برای مجلس مهم هستند.

نماینده مردم تهران در پایان گفت: امروز یکی از دغدغه‌های ما در تهران بافت فرسوده است حتی مدارس ما در استان تهران نیز حدود ۵۰ درصد دارای بافت فرسوده‌اند. امیدوارم این اتفاق منجر به ریزش ساختمان نشود.