021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


تصمیم برای حذف یا ابقای دوره‌های کاردانی براساس میزان رغبت و تقاضای دانشجویان باشد

1396/11/06

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تا زمانی که تقاضا برای ورود به رشته‌های کاردانی وجود دارد، نباید دانشجو از حضور در این دوره مهارتی محروم شود.

فریده اولاد قباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حذف دوره‌های کاردانی از چرخه آموزش دانشگاهی،گفت: درباره دوره‌های کاردانی باید برمبنای ظرفیت دانشجویی تصمیم‌گیری شود بنابراین تا زمانی که تقاضا برای ورود به رشته‌های کاردانی وجود دارد نباید دانشجو از حضور در این دوره مهارتی محروم شود. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افرادی که خواهان حذف‌ دوره کاردانی از سیستم دانشگاهی هستند می‌توانند با ادله روشن با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوعات خود را مطرح کنند؛ بنابراین نمی‌توان زمانی که تقاضای دانشجویی برای ورود به دوره کاردانی وجود دارد با نادیده گرفتن این موضوع، دوره کاردانی را حذف کرد. 

وی با بیان اینکه بحث درباره دوره‌های کاردانی در دانشگاه‌ها نیازمند بررسی‌های کار‌شناسی‌محور و نیازسنجی است یادآورشد: بطورمثال  بسیاری از دانشجویان در دانشگاه علمی و کاربردی در دوره کاردانی تحصیل می‌کنند و ازهمین رو زمانی که ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره وجود دارد نباید این دوره مهارتی را حذف کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ماندگاری کاردانی در گرو تقاضای تحصیل دانشجویی است، یادآورشد: بررسی جزییات دوره کاردانی در کمیسیون آموزش و تحقیقات بهارستان راهکاری برای رفع مشکلات این دوره دانشگاهی است.