021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

اولاد قباد: حسابرسی و بررسی صندوق ذخیره از مطالبات به حق فرهنگیان عزیز است

1395/8/25

فریده اولادقباد، نماینده مردم تهران و ری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حسابرسی و بررسی دقیق صندوق ذخیره فرهنگیان از مطالبات به حق مردم به ویژه فرهنگیان است، گفت: آرای مردم نزد ما امانت است و وظیفه ما نمایندگان هم شفاف سازی است.

در حاشیه مراسم افتتاح دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان ری، فریده اولاد قباد، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات و همچنین عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باقرشهرنیوز اظهار داشت: یکی از مطالبات به حق همکاران فرهنگی و بازنشسته، حسابرسی و بررسی دقیق صندوق ذخیره فرهنگیان است که ما از هفته گذشته کارگروه تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهگیان را تشکیل و انشاله از هفته آینده نیز هیئت رئیسه این کارگروه را  تعیین خواهیم کرد.

وی افزود: ما پیگیر مسائل مالی صندوق ذخیره خواهیم بود و طی تماس ها و مصاحبه های مختلف، به مردم، موکلین و همکاران فرهنگی و بازنشسته این قول را داده ایم که تمام تلاش خود را برای پیگیری مسائل پیش آمده در صندوق ذخیره فرهنگیان انجام دهیم.

وی تصریح کرد: اولین اقدام ما در پیگیری مسائل پیش آمده در صندوق ذخیره فرهنگیان، تشکیل این کارگروه تحقیق و تفحص بود؛ ۱۵ نفر از همکاران در این کارگروه انتخاب شدند که ۱۰ نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و ۵ نفر هم نمایندگان سایر کمیسیون ها هستند که مایل به عضویت در این کارگروه بودند.

اولادقباد خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد فیش های نجومی هم معتقد هستم که این مسئله نیازمند کار کارشناسی، نظارت، پیگیری و بررسی دقیق است و پرونده فیش های نجومی خیانت به حق الناس، خون شهدا و جوانان پرشمار جویای کار بود.

وی ادامه داد: صندوق ذخیره فرهنگیان هم به مانند پرونده فیش های نجومی به بازرسی، نظارت و ورود کارشناسان حقوقی نیاز دارد، تا بتوانیم یک خروجی واضح بر اساس کار ارزیابی شده به مردم ارائه بدهیم.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون نظارت و کار کارشناسی نمی توان یک گزارش خیلی شفاف به مردم ارائه داد؛ به همین دلیل نیازمند تشکیل این کارگروه بودیم تا به جد وارد مسائل اخیر پیش آمده  شویم و این امر بسیار مهم خواهد بود.

وی در پایان اظهار داشت: ما نمایندگان مجلس باید در هرحوزه ای که فساد مالی اتفاق می افتد، به جد وارد شده و پیگیری نماییم تا منجر به ارائه یک خروجی شفاف به مردم شود؛ ما مسئولیم و آرای مردم نزد ما امانت است؛ وظیفه ما نمایندگان هم شفاف سازی همین مسائل است تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم و خون شهدا باشیم.