021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


در دیدار زنان اصلاح‌طلب و شهردار منتخب تهران چه گذشت؟

1396/6/04

دوازده  زن فعال سیاسی و اصلاح‌طلب اعم از نماینده مجلس، عضو شورای شهر تهران و اعضای شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در دیدار با محمدعلی نجفی شهردار منتخب تهران ضمن طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود درباره تهران خواهان بکارگیری زنان توانمند و شایسته در مدیریت‌های میانی و ارشد شهرداری تهران شدند.

الهه کولایی عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و نامزد تصدی شهرداری تهران، ژاله فرامرزیان دیگر عضو این شورا، آذرمنصوری فعال سیاسی اصلاح‌طلب، شهربانو امانی و الهام فخاری اعضای شورای شهر تهران و ۶نفر از نمایندگان زن مجلس در این دیدار شرکت داشتند. در این دیدار زنان فعال اصلاح‌طلب بر مطالبه سهم زنان از مدیریت شهری تأکید کردند.
به ‌گزارش کلیدملی، پروانه سلحشوری، پروانه مافی، فریده اولادقباد، طیبه سیاوشی، سیده فاطمه حسینی، فاطمه سعیدی ازجمله نمایندگان تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس دهم در این دیدار مطالبات و دغدغه‌های خود درباره اداره پایتخت را مطرح کردند.
فریده اولادقباد، نماینده مردم تهران در این جلسه از نجفی خواست که به سرعت چالش‌های پیش‌روی ابرشهر تهران را ارزیابی و پیگیری کند و در ادامه طرح دیدگاه‌های خود گفت: «خواستار پیگیری ماجرای پلاسکو و قربانیان آن هستیم. همچنین سیمای شهرتهران، معتادان متجاهر و آلودگی هوا ازجمله مسائلی است که انتظار داریم شهردار جدید تهران به آن رسیدگی کند.»
نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان ادامه داد: «۴۰درصد از ساختمان‌های خیابان جمهوری فرسوده هستند و بیم آن می‌رود که تجربه تلخ ساختمان پلاسکو برای آنها تکرار شود.» اولادقباد سخنان خود را با این موضوع به پایان برد که از شهردار جدیدی تهران انتظار داریم بانوان توانمند را در مدیریت شهری تهران بیشتر به کار گرفته و میدان بیشتری به آنها بدهند. در این راستا فراکسیون زنان مجلس در تعامل با شهرداری تهران آماده هر همکاری با شماست.
فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران هم در این نشست به طرح دیدگاه‌های خود پرداخت و بر استفاده از زنان در مدیریت‌های میانی و عالی شهرداری تهران تأکید کرد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران و تنها زن رئیس‌ کمیسیون در مجلس در این دیدار خطاب به شهردار منتخب تهران گفت: «همانطور که می‌دانید، بنده در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس این امکان را دارم که بهتر پیگیر لایحه مدیریت شهری باشیم. این مناسب نیست که از‌ سال ۱۳۶۲ تاکنون اصلاح قانون مدیریت شهری معطل مانده باشد. ما این آمادگی را داریم که زنان توانمند و موثر در مدیریت شهری را به شما معرفی کنیم و انتظار داریم سهم مناسبی به زنان در مدیریت شهری تعلق گیرد.»
ژاله فرامرزیان عضو شورایعالی اصلاح‌طلبان نیز ازجمله زنانی بود که در این دیدار با شهردار منتخب تهران دیدگاه‌های خود را مطرح کرد. او خطاب به نجفی گفت: «تهران نماد شهرهای ایران است و باید بتواند جایگاه مناسب در این زمینه داشته باشد. رأی زنان در انتخاب اعضای شورای شهر چشمگیر بوده و حداقل انتظار زنان این است که در شهر بتوانند با امنیت تردد کنند. این درحالی است که مبلمان شهری تهران نیاز زنان را برطرف نمی‌کند.»
این عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز بر بکارگیری زنان در سطوح مختلف مدیریت شهری تأکید کرد: «شهرداری تهران بی‌نظیرترین موقعیت را پیش‌رو دارد و می‌تواند در پست‌های متفاوتی از مشاوره تا مدیریت اجرایی از توانایی زنان بهره‌مند شود.»
همچنین شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه ۵۴۰ پست مدیریت میانی تا ارشد در شهرداری تهران وجود دارد، گفت: «درحال ‌حاضر زنان تنها ۴‌درصد از این ۵۴۰ پست را در اختیار دارند و انتظار این است که شما بتوانید تعادلی به این وضع ببخشید و زنان بیشتری در شهرداری تهران در این پست‌ها به کارگرفته شوند.»
آذرمنصوری فعال سیاسی اصلاح‌طلب دیگر زنی بود که در این جلسه محمدعلی نجفی شهردار منتخب تهران را خطاب قرار داد. منصوری گفت: «چهار‌سال دیگر باید به مردم گزارش بدهیم. مسئولیت بسیار دشواری است. شما با کار شورا و شهرداری آشنا هستید. درحال‌ حاضر مهمترین مسأله پیش‌روی شهرداری تهران فساد است و آنچه مردم نسبت به آن انتقاد دارند، عدم ‌توزیع امکانات در تهران است.»  او همچنین خطاب به نجفی توضیح داد: «بدیهی است که شهرداری تهران به تنهایی نمی‌تواند با فساد مقابله کند و تنها با مشارکت «ان.جی.او»‌ها و نهادهای مردمی متشکل از زنان و جوانان می‌توانید در این مهم پیش بروید.»
فاطمه راکعی دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز در این جلسه خطاب به محمدعلی نجفی گفت: «ما همگی بر این نقطه مشترک تأکید داریم که شما باید بیشتر از احزاب و زنان در مدیریت شهری بهره بگیرید.»
الهام فخاری عضو شورای شهر تهران نیز در این جلسه به طرح دیدگاه‌های خود پرداخت و خطاب به شهردار منتخب تهران گفت: «مدل‌های زنانه مدیریت چاره‌ساز بوده، به‌ویژه در مبارزه با فساد توانسته‌اند حلقه‌های به هم‌پیوسته فساد را بشکنند و شما می‌توانید با تکیه بر همین مطالبه ۳۰درصدی در این زمینه از پتانسیل‌های زنان بهره بگیرید.»
سیده‌‌فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و از اعضای فراکسیون زنان در دیدار با شهردار تهران گفت: «امیدوارم کار آواربرداری هرچه ‌سریع‌تر از مدیریت شهری تهران انجام گیرد. تمرکز دانشگاه‌ها در تهران به‌گونه‌ای‌ است که من پیشنهاد می‌کنم تهران به‌عنوان شهر علم و نوآوری پیشگام تغییراتی باشد.»
الهه کولایی استاد دانشگاه تهران و عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که پیشتر رقیب نجفی در مرحله انتخاب شهردار بود نیز، گفت: «فرصت دوباره اصلاح به دست آمده ‌است و این موضوع بسیار اهمیت دارد که موضوع فساد و مبارزه با آن کارآمد عمل کنیم. لذا اگر بتوانیم در همه جنبه‌ها از حضور زنان بهره بگیریم و از توانایی زنان کارآمد در مدیریت شهری تهران بهره‌مند شویم، این امید را در دل مردم ایجاد کنیم که صدایشان شنیده شده است. اگر ما به مسأله زنان تأکید داریم؛ از باب تحقق خواسته جامعه است. بحث توسعه‌نیافتگی در شهرداری بیشتر به چشم می‌خورد و همین نیازمند توجه بیشتر به جوانان متخصص و زنان کارآمد را برجسته‌تر کرده‌ است.»
در این دیدار محمدعلی نجفی شهردار منتخب تهران هم خطاب به زنان فعال اصلاح‌طلب گفت: «شهرداری تهران علاوه بر تعامل با شورای شهر که وظیفه ذاتی آن است، در تعامل با مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و سایر فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مرتبط برای تسریع در امور اجرایی تهران کارها را پیش خواهیم برد.»
نجفی ادامه داد: «تهران متشکل از ۳۰ نماینده مجلس، ۲۱ عضو شورای شهر و یک شهردار یک تیم ۵۲نفره در سیاست‌گذاری‌های کلان را تشکیل داده ‌است که می‌تواند نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد.»


Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/oladghobadcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/oladghobadcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/oladghobadcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/oladghobadcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/oladghobadcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/oladghobadcom/public_html/includes/motarjem.php on line 11