021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


دستورالعمل برگزاری اردوها متناسب با شرایط جوی و جغرافیایی استانها تدوین شود/ لزوم حضور افراد راهنما در اردوها

1396/6/12

فریده اولاد قباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ضمن ابراز تاسف به دلیل حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی در داراب استان فارس، گفت: برگزاری اردوهای علمی، زیارتی و غیره توسط آموزش و پرورش برای دانش آموزان مفید است و نباید بروز مشکلات سبب شود از این چنین ظرفیتی چشم پوشیده شود؛ بنابراین باید نقاط ضعف را مشخص و آنها را برطرف کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید دستورالعمل اجرایی مناسبی را برای استانها در حوزه اعزام دانش آموزان به اردوها تدوین کند، اظهار کرد: علاوه بر اینکه دستورالعمل مذکور باید ضمانت اجرایی داشته باشد، باید نظارت جدی از سوی متولیان این عرصه صورت بگیرد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه متاسفانه مسئولان آموزش و پرورش عنوان کردند که امکان تردد خودرو حامل دانش آموزان در برخی از استانها که هوای گرمی دارد، در طول شب وجود دارد و از نظر بخشنامه‌ای مشکلی ندارد، ادامه داد: بر این اساس باید جلوی چنین امری گرفته شود و در این بین باید دستورالعملی متناسب با شرایط جوی و محیط جغرافیایی استانها تدوین شود تا حوادث تلخی در این بخش بوجود نیاید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عوامل انسانی، مناسب نبودن شرایط راه‌ها و غیره در بروز حوادث تاثیرگذار است اما نباید از عوامل دیگر چشم پوشید، خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد که در برگزاری اردوها باید علاوه بر مربیانی که همراه دانش آموزان هستند، افراد راهنما که اجرای اردو را بر عهده دارند نیز همراه  دانش آموزان اعزامی باشند تا استانداردها و مولفه های دستورالعمل اعزام دانش آموزان به اردوها رعایت شود. هم اکنون چنین امری نیاز جدی حوزه تعلیم و تربیت است.