021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

دیدار اولاد قباد با آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله مقتدایی

1395/8/29

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از دیدار و گفت‌وگوی روز گذشته(جمعه) خود با آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله مقتدایی در قم خبر داد و گفت که در این دیدار بر لزوم جلوگیری از فسادهای مالی و اداری تأکید شده است.

فریده اولاد قباد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: چالش‌های زنان و خانواده، تأخیر و افزایش سن ازدواج، بی‌ثباتی خانواده‌های نوپا، گسترش و تنوع دامنه آسیب‌های اجتماعی مبتلاٌبه خانواده به ویژه اعتیاد و طلاق، ضعف حمایت‌های اجتماعی از زنانِ در معرض آسیب و آسیب‌دیده از جمله مواردی بود که در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله مقتدایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر لزوم تحکیم بنیان خانواده، ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی، بازتولید هنجارها و ارزش‌های اجتماعی و توان افزایی زنان مدیر و نخبه تأکید شد.

وی افزود: در این دیدار همچنین تلاش در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در اندیشه، باور، منش و رفتار مردم و مسئولان، تهدید سلامت ایثارگران با توجه به افزایش سن و عوارض ناشی از مجروحیت، عدم پرداخت معوقات و پاداش بازنشستگی شهدا، اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر، فعال نمودن شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بحث و بررسی گذاشته شد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله مقتدایی همچنین درباره پایین بودن سهم آموزش مهارت‌های اساسی زندگی و عدم انتقال مهارت‌های مورد نیاز برای حضور موثر دانش‌آموزان در جامعه، متناسب نبودن محتوای آموزشی با نیازهای جامعه، معیشت و منزلت اجتماعی فرهنگیان گفت‌وگو شد.

اولاد قباد در پایان با اشاره به چالش‌های محیط زیست در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی نیز خاطرنشان کرد: در این دیدار مطرح شد که رتبه ایران در مدیریت منابع آب از بین ۱۳۳ کشور ۱۳۲ می‌باشد که اندوخته آب تا ۵۰ سال آینده به صفر خواهد رسید و بیشترین میزان فرونشست زمین در جهان در نیومکزیکو به میزان ۳۲ سانتی متر در سال ثبت شده ولی در جنوب تهران به ۳۶ سانتیمتر رسیده است. همچنین آلودگی هوا موجب مختل شدن زندگی مردم شده است لذا بر لزوم بهبود کیفیت سوخت نیروگاه‌ها و حرکت به سمت استحصال انرژی‌های نو و همچنین تسهیل حمل و نقل ریلی، پایان دادن به روند تراکم فروشی در شهرهای بزرگ تأکید شد.