021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


رسانه‌ها نقش بسزایی در معرفی آسیب‌های ناشی از اعتیاد دارند

1396/6/8

 عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رسانه‌ها نقش بسزایی در معرفی مواد مخدر و آسیب‌های پیرامون آن‌ها دارند که باید بیشتر به این مهم بپردازند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، فریده اولاد قباد گفت: وظیفه هر سه قواست که به حوزه مبارزه با مواد مخدر وارد شوند و هر یک سهم خود را در این مبارزه تعیین و از فرمایشات مقام معظم رهبری در این مسیر استفاده کنند.
وی با بیان اینکه غالب سیاست‌های ایران در حوزه مبارزه مواد مخدر براساس سیاست کاهش تقاضا وعرضه است، گفت: ما چالش‌های زیادی را در رابطه با مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم .
نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران درادامه بر تعامل با دانشگاهیان و استفاده از تحقیقات و پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در این حوزه تاکیدکرد و گفت: متاسفانه هنوز یک خلا ملی و جهادی در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که باید پر شود.
اولاد قباد تصریح کرد: اگر بتوانیم این خلاها را پر کنیم و به عنوان یک باور و ارزش برای همه مردم جامعه نهادینه کنیم قطعا در این مبارزه به نتیجه مطلوب خواهیم رسید و شاهد کاهش مصرف و عرضه مواد مخدر خواهیم بود .
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: رسانه‌ها نقش بسزایی در معرفی شفاف و روشن مواد مختلف مخدر و آسیب‌های پیرامون آن‌ها دارند که باید بیشتر به این مهم بپردازند.
اولاد قباد گفت: نکته دیگر که حائز اهمیت است طرح انسداد فیزیکی مرزها به علت قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق به غرب است و باید مرزهای ورودی این مواد به داخل کشور مسدود شوند، همچنین باید تعامل خوب و سازنده‌ای با کشورهای منطقه در حوزه مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم و کار فرا ملی انجام شود تا با تعامل با این کشورها بتوانیم از روند پیشرفت ورود مواد مخدر به کشور جلوگیری کنیم.
وی افزود: تصویب قوانینی که کاهش مجازات برای قاچاقچیان را در نظر دارد به علت سودآوری که مواد مخدر برای قاچاقچیان دارد خاصیت بازدارندگی ندارد و آنان دوباره به کارشان ادامه می‌دهند.
اولادقباد تاکیدکرد: در کمیسیون قضایی باید ابعاد و جزییات این طرح بیشتر و با دقت بررسی شود، چرا که علی‌رغم وجود مجازات سنگین در جامعه باز هم شاهد قاچاق مواد مخدر هستیم که اگر این مجازات‌ها کاهش یابد معلوم نیست شاهد چه اتفاقاتی باشیم .