021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


روز قدس روز احیاء اسلام است

1396/4/1

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پیامی با بیان اینکه روز قدس روز قدس روز احیاء اسلام است، گفت: ملت‌های مسلمان از مبارزه با این شجره خبیثه دست نخواهند کشید.به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فریده اولادقباد نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در پیامی با گرامی داشت روز قدس، از ملت غیور و مبارز ایران و مسلمانان دنیا خواست، همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین با حضور گسترده در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نمایش بگذارند.

در متن پیام عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

روز قدس نماد وحدت واراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم  صهیونیستی در فلسطین، غزه ودیگر کشورهای اسلامی است.

این روز چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ با پیام امام خمینی(ره ) برای حمایت از ملت فلسطین نام گذاری شد.

رهبر انقلاب اسلامی ایران سال ۱۳۶۶در پیامی خطاب به مسلمانان فرمودند: ملت‌های مسلمان باید به فکر نجات فلسطین باشند و مراتب انزجار و تنفر خویش را از سازشکاران، مصالحه رهبران ننگین و خود فروخته‌ای که به نام فلسطین، آرمان مردم سرزمین‌های غصب شده و مسلمان این خطه را به تباهی کشیده‌اند به دنیا اعلام کنند و ملت‌های مسلمان از مبارزه با این شجره خبیثه در ریشه‌‍کن کردن‌شان دست نخواهند کشید.

روز قدس روز اسلام است، روزی است که اسلام را باید احیاء کرد و احیاء کنیم و قوانین اسلام در ممالک اسلامی اجرا شود.

روز قدس یک روز جهانی است روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستعضفین با مستکبرین است، روزی ست که مستعضفان جهان باید قدرت اسلامی خود را بیابند.

روز قدس با قداست تاریخی که دارد برای رهایی فلسطین و اتحاد مسلمانان مهم و حائز اهمیت است. بنا برهمین دلیل است که همه ساله با شکوه تر از قبل تجلیل می‎گردد.

امید است با زنده نگه داشتن این روز بی‌تفاوت‌های زایل وغفلت‌ها مرتفع گردد و از ملت غیور و مبارز ایران و مسلمانان دنیا میخواهیم همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین با حضور گسترده در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نمایش بگذارند.