021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


مانند کشورهای اسلامی به ماه رمضان به صورت ویژه نگاه کنیم

1396/3/20

فریده اولاد قباد، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکریم ماه مبارک رمضان به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: ماه مبارک رمضان یکی از بافضیلت ترین ماههای خداست و از ارزش بالایی برخوردار است.

وی اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان نزول قرآن اتفاق افتاده است و خیرات و برکات در این ماه به سمت انسانها جاری و ساری است.

اولاد قباد با اشاره به میلاد امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان گفت: خوشبختانه در ایام میلاد امام حسن مجتبی برنامه های شادی از سوی دستگاهها و همچنین صداوسیما اجرا می شود ولی از نظر ما این برنامه ها باید در تمامی ایام ماه مبارک رمضان باشد و مختص ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) نباشد.

این عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: ما شاهدیم در کشورهای اسلامی نظیر ترکیه و مالزی به ماه مبارک رمضان به صورت ویژه نگاه می شود و جشنواره ها و برنامه های شاد و ویژه در این ماه در این کشورها بسیار زیاد است و قطعاً برای کشور اسلامی ما نیز باید اینگونه عمل شود.

وی ادامه داد: اینکه ما به صورت ویژه به ماه مبارک رمضان نگاه کنیم نگاه ویژه مجلس و کمیسیون فرهنگی، وزارت ارشاد و صداوسیما و سایر نهادهای فرهنگی کشور را می طلبد که انها برنامه ای درخور شان این ماه داشته باشند.

این نماینده مردم تهران در خانه ملت تاکید کرد: ما معتقدیم در کنار برنامه های شاد شان مسایل دینی نیز رعایت شود تا ما بتوانیم بهترین بهره را از این برنامه ها داشته باشیم و این ما را از حالت کسالت و عادی بودن خارج کنیم.

اولاد قباد گفت: روانخوانی و روخوانی قرآن و درک درست از مفاهیم آیات قرآن می تواند به این شادابی و نشاط کمک کند و ما می توانیم به کمک قرآن و عترت این شادابی را به مردم منتقل کنیم البته این نیازمند هماهنگی همه دستگاهها و مجلس است.