021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

ملاقات هیات اعضای کمیسیون آموزش مجلس با رئیس دانشگاه شریف هدایت‌الله اندونزی

1395/12/4

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دانشگاه شریف هدایت الله و اتاق ایران این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش ایسنا،هیات مجلس شورای اسلامی متشکل از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات  به ریاست نگهبان سلامی معاون کمیسیون آموزش و  تحقیقات  مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از دانشگاه شریف هدایت الله،  با " دده روش اده" رئیس دانشگاه ملاقات کرد.

 در این دیدار که چند تن از مسئولین دانشگاه و ولی الله محمدی نصرآبادی  سفیر ایران در اندونزی هم حضور داشتند،  " دده روش اده" ،  خواستار همکاری فعالانه‌تر دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران با این دانشگاه شد و خاطرنشان کرد: علاوه بر حوزه‌های دینی و فرهنگی، همکاری در حوزه‌هایی چون علوم پایه و فناوری‌های نوین مد نظر ما است.

رییس دانشگاه شریف هدایت‌الله با اشاره به رشد علمی جمهوری اسلامی ایران  و دستاوردهای علمی، آموزشی و فناوری آن، نقش فرهنگ اسلامی همراه با روحیه استقلال‌طلبی ایرانیان در طول تاریخ را از عوامل پیشرفت کشورمان برشمرد.

وی برگزاری کنفرانس‌های علمی مشترک ، اعزام استاد  و دانشجو ، دوره های مطالعاتی ، تحقیقات مشترک را از جمله زمینه های همکاری میان دو کشور دانست و با اشاره به  عزیمت یک استاد ریاضی ایرانی به جاکارتا  و همکاری کوتاه مدت  و تدریس  در دانشگاه شریف هدایت الله ، خواستار استمرار این‌گونه همکاری‌ها شد.

نگهبان سلامی هم با تشریح پیشرفت‌های علمی و فناوری قابل توجه کشور مان ، بر آمادگی ایران برای  همکاری در زمینه و بخش های مورد نظر تاکید کرد.

وی هم‌چنین با برشمردن اهمیت علم و دانش در زندگی بشر ، همکاری در این زمینه را برای توسعه و روابط و همکاری در بخش های دیگر مهم و مفید ارزیابی کرده و بر حمایت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از همکاری میان دو کشور تاکید کرد.

فریده اولاد قباد دیگر عضو کمیسیون نیز در این دیدار  در خصوص وضعیت و نقش بانوان کشورمان در توسعه پایدار کشور توضیحاتی ارائه کرد که مورد توجه اساتید اندونزیایی قرار گرفت.

اعضای هیات  همچنین بطور جداگانه با رئیس و معاونین  دانشکده الهیات دانشگاه شریف هدایت الله دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار طرفین با اظهار خرسندی از روابط و  همکاری خوب فیمابین ، بر افزایش این همکاری‌ها تاکید کردند.

هیات در ادامه از اتاق ایران که در این دانشکده فعال است و به مراجعه کنندگان اطلاعات در مورد ایران و  کتاب و  فیلم ایرانی ارائه می‌دهد ، بازدید کرد.