021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

نشست فراکسیون زنان مجلس با حضور آخوندی برگزار شد/ مشکلات راه و مسکن تهران بررسی می شود

1395/11/25

نشست عصر امروز فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی عصر امروز دوشنبه (25 بهمن‌ماه 95) با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و اعضای فراکسیون برگزار شد.

فریده اولادقباد عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مذکور در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: جلسه امروز با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی برگزار شد.

وی افزود: یکی از مطالبات نمایندگان در خصوص وضعیت راه و شهرسازی و مسکن حوزه انتخابیه خود سؤالاتی را مطرح کردند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مطالبی که در جلسه عنوان کردم بحث مسکن مهر پردیس بود که امنیت اجتماعی آن باید اجرا شود را از وزیر راه و شهرسازی مطالبه کردم چرا که زیرساخت‌های اساسی مسکن مهر در پردیس که از همان ابتدا زیرساخت‌های آن و همچنین امکانات رفاهی، آموزشی و درمانی در نظر گرفته نشده است.

اولادقباد ادامه داد: ما طبق مشاهدات و گزارشات متوجه شدیم که واحدهای مسکن مهر پردیس احتمال دارد به چند فرد فروخته شود که ما در این رابطه به آقای آخوندی گفتیم و تأکید کردیم که اگر چنین اتفاقی بیفتد فاجعه رخ می‌دهد و اینکه فردی با شرایط خاص اقتصادی و مالی اقدام به خرید کرده و پس از آن با این شرایط مواجه می‌شود و بعد بفهمد خانه وی که با هزار و یک مشکلات و امید آن را خریداری کرده چندین صاحب دیگر هم دارد. ما این موضوع را از طریق مسئول اتحادیه املاک متوجه شدیم.

«در ادامه همچنین بحث امنیت اجتماعی مسکن مهر را مطرح کردیم با توجه به اینکه ما 87 هزار واحد در مسکن مهر پردیس داریم اگر هر واحد 4 نفر اسکان داشته باشند حدود 250 هزار نفر جمیعت در آنجا مستقر خواهند شد که موضوع فاضلاب شهری هم در این مورد مطرح کردیم همچنین مترو اسلام‌شهر را طرح موضوع کردیم و خواستیم افرادی که در کمیسیون تلفیق بودجه عضو هستند توجه ویژه‌ای به مترو داشته باشند.»

وی اضافه کرد: بنده همچنین خطاب به وزیر راه عنوان کردم که مشکلات شهر تهران و شهرهای اطراف آن خیلی بیشتر از شهرستان‌ها و شهرهای محروم است. همچنین مشکلات راه در حوزه انتخابیه اعضا هم مطرح و مقرر شد یک جلسه اختصاصی صرفاً برای بررسی مشکلات راه و شهرسازی حوزه انتخابیه تهران و شهرستان‌های اطراف آن با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و معاونان برگزار شود.

اولادقباد در خاتمه عنوان کرد: با توجه به اینکه نمایندگان مشکلات حوزه راه و مسکن حوزه انتخابیه خود را خطاب به وزیر راه و شهرسازی مطرح کرده و خواستار رسیدگی به آن شدند، آقای آخوندی وعده پیگیری و رسیدگی به این مشکلات را به نمایندگان داد.