021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14


60هزار بازنشسته بزرگترین چالش آموزش و پرورش در سال 97 / کسورات سال 95 و 96 تأمین اعتبار نشده است

1396/10/08

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است آموزش و پرورش باید قبل از هرکاری به فکر شرایط بازنشستگان سال آینده خود باشد زیرا  60 هزار نفر درسال 97 بازنشسته خواهند شد.

فریده اولاد قباد در گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بافت‌های فرسوده و مدارس قدیمی در کشور، گفت: برای رفع مشکلات بافت‌های فرسوده در اقصی نقاط کشور نیازمند تهیه یک طرح کلی برای کشور هستیم تا  طبق  آن اولویت‌های بازسازی و ترمیم بافت‌های فرسوده در کشور مشخص شوند زیرا  بطور مثال در زلزله سر پل ذهاب بیمارستان شهر جزء اولین ساختمان‌هایی بود که تخریب شد بنابراین نمی توان بدون کار کارشناسی اعلام کرد که ترمیم بافت‌های فرسوده مدارس باید در اولویت قرار بگیرد.

 نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برنامه کلی برای رفع  مشکل بافت‌های فرسوده در کشور ترسیم شود، تصریح کرد: رفع معضل بافت‌های فرسوده کشور اعم از مدارس، بیمارستان‌ها، اورژانس، دانشگاه‌ها و غیره باید در قالب یک برنامه ده ساله رفع شود.

 وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید قبل از هرکاری به فکر شرایط بازنشستگان سال آینده خود باشد زیرا  60 هزار نفر قرار است که در این وزارتخانه درسال 97 بازنشسته شود؛ بنابراین آموزش و پروش باید در گام نخست فکری به حال بودجه پاداش پایان خدمت بازنشستگانش  بکند و این در  حالی است که آموزش و پرورش هنوز نتوانسته است که کسورات سال  95 و 96 را پرداخت کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: در رابطه با بافت‌های فرسوده و در کل شرایط ساختمانی کشور، نمره کشور ما زیر 12 است و در این راستا باید ساختمان‌های حساس از جمله بیمارستان، اورژانس‌ها، آتش نشانی‌ها، دانشگاه‌ها و ... پس از بررسی  شرایط  در راستای بهسازی و بازسازی قرار بگیرند .