021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

از فعالیت همه تشکلهای دانشجویی و آزادی تحصیل برای همه دفاع می کنم

1394/12/2

فریده اولاد قباد با اعلام طرح شادی و نشاط ملی برای رفع افسردگی مردم گفت: فعال کردن کرسی های آزاد اندیشی و احیای حقوق ملت در فصل سوم قانون اساسی از برنامه های اصلی من به عنوان کاندیدای اصلاح طلب مجلس دهم شورای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری فریده اولاد قباد، کاندیدای نمایندگی مجلس دهم شورای اسلامی و عضو لیست 30 نفره ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان، در گردهمایی روز شنبه اصلاح طلبان در خانه والیبال تهران، محمدرضا عارف و اعضای لیست 30 نفره اصلاحات با اعلام مواضع خود، در جمع جوانان و نخبگان به سخنرانی پرداختند.

فریده اولاد قباد که برخاسته از جامعه فرهنگیان و ایثارگران کشور است، عنوان کرد: بر اساس تکلیف و دِینی که نسبت به مردم داشتم نسبت به کاندیداتوری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام کردم و از جمله اهداف و دغدغه های من، دفاع از حقوق فرهنگیان، بازنشستگان و حفظ کرامت انسانی و ارتقای وضع معیشتی همه قشرها همچون معلمان، کارگران، پزشکان، پرستاران و همه اقشار مردم و از همه مهمتر، رفع نابرابری جنسیتی است.

این کاندیدای اصلاح طلب مجلس دهم خاطرنشان کرد: استراتژی بنده در صورت ورود به مجلس، تلاش برای حاکمیت قانون، احیای حقوق ملت بر اساس فصل سوم قانون اساسی و قانونمند کردن فعالیت های سیاسی برای همه گروه ها و تشکل های سیاسی و دانشگاهی است.

اولاد قباد یادآور شد: تحقق فعالیت های سیاسی باید بدون ملاحظه نهادهای امنیتی باشد و یکی از دغدغه های من، آزادی تحصیل برای همه و ستاره دار نکردن دانشجویان است.

وی همچنین گفت: قطعاً از فعالیت همه تشکل ها در دانشگاه ها حمایت می کنم، یکی از دغدغه های دانشجویان عزیز، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی است و با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کرسی های آزاد آندیشی در دانشگاه ها شاهدیم که متأسفانه این مهم عملی و محقق نشده است.

این فعال فرهنگی کشورمان تأکید کرد: ان شاء الله بتوانیم با فرستادن کاندیداهای توانمند و خوش فکر به مجلس، کرسی های آزاد اندیشی را به معنای واقعی و به صورت کامل در دانشگاه ها فعال کنیم.

اولاد قباد در ادامه به یکی از طرح های خود اشاره کرد و ادامه داد: طرحی تحت عنوان شادی و نشاط ملی را در برنامه خود دارم. متأسفانه اقشار مختلف جامعه ما دچار افسردگی هستند و تمام خانواده ها حق دارند حداقل دو بار در سال به سفرهای زیارتی و سیاحتی بروند.

وی که عضو کمیته آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش است، گفت: دغدغه بیکاری پنج میلیون نفر را دارم و سالانه حدود 500 تا 600 هزار نفر به جمعیت بیکاران اضافه می شوند. ما باید به به توسعه صنعت گردشگری برای ایجاد اشتغال در کشور اهتمام داشته باشیم.

اولاد قباد در پایان اظهار داشت: باید در اینجا به عنوان فرزند و همسر شهید یاد کنم از حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی که همواره حامی خانواده های شهدا بوده و همچنین مهندس میرحسین موسوی، نخست وزیر امام(ره) و دوره دفاع مقدس که توجه جدی به خانواده های شهدا و ایثارگران داشتند.

ان شاء الله همه عزیزان در هفتم اسفندماه به لیست های 30 و 16 نفره اصلاحات رأی دهند.

-------------------

کانال حامیان فریده اولاد قباد در تلگرام:

@oladghobad