021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

گردهمایی بزرگ طرفداران اصلاحات در ستاد انتخاباتی فریده اولادقباد

1394/12/3

امشب، دوست‌‌داران «اصلاحات» با خلق حماسه‌ای دیگر، عزم خود را برای رسیدن به اهداف بلندشان نشان دادند. حضور پرشور مردم تهران در «همایش مطالبات زنان» در ستاد تبلیغاتی «فریده اولادقباد»، از بخت خوب اصلاح‌طلبان در این روزها و شب‌های مانده تا روز انتخابات حکایت می‌کند.

جمع کثیری از مردم با آغوشی باز پذیرای سران اصلاحات و شنونده‌ی سخنان بزرگانی بودند که می‌دانند عزمشان راه‌گشای مشکلات و راهشان سرافرازی ایران عزیز است. حضور پرشور بانوان در ستاد تبلیغاتی «فریده اولادقباد»، گویای حمایت همه‌جانبه‌ی بانوان تهران از این کاندیدای اصلاح‌طلب بود.

در این گردهمایی، نخست خانم «فخرالسادات محتشمی پور»؛ همسر مصطفی تاج زاده و عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی؛ سخنان خود را با الگو بودن حضرت «فاطمه زهرا» برای بشریت آغاز کرد. سپس به آسیب‌های اجتماعی و برنامه ریزی برای رفع آن‌ها پرداخت. او به رد صلاحیت گسترده‌ی کاندیداهای اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان اشاره کرد و از کسانی که رد صلاحیت شده‌اند با صفت «شایستگانی که چه وارد مجلس شوند چه نشوند» یاد کرد.

محتشمی پور از حقوق زنان، جوانان و همه‌ی اقشاری که چندان حق آن‌ها دیده نمی‌شود نام برد و از تلاش اصلاح‌طلبان برای احقاق حقوق آن اقشار یاد کرد.

بی‌کاری فارغ‌التحصیلان، مشکلات زنان وچالش‌هایی که پیش‌ روی زنان ایران است، از دیگر موضوعاتی بودند که محتشمی‌پور به آن‌ها پرداختند.

وی در دنباله از قانون اساسی یاد کرد و جای‌گاه مجلس را هم به عنوان قانون‌گذار و هم ناظر، که باید به حقوق زنان بپردازد، مهم دانست.

در پایان از همه‌ی حاضران خواستند تا از تمام کاندیداهای نام برده در لیست اصلاحات حمایت کنند تا در آینده با مشکل روبه‌رو نشوند.

سخنران دیگر این گردهمایی باشکوه، «الهه کولایی» بودند که نقش زنان را در تحول جامعه و تاثیر گذاری آن‌ها بر سرنوشت کشور بسیار زیاد دانستند. این عضو دیگر جبهه مشارکت اسلامی، به وجود هشت زن در لیست اصلاح‌‌طلبان اشاره کرد و افزود: اگر زنان در قدرت سیاسی نقش و جایگاه داشته باشند؛ فساد کاهش خواهد یافت. او از حقوق زنان یاد کرد و خواهان برابری بازار کار برای زنان و مردان؛ تعامل با جامعه جهانی و گسترش اشتغال برای همه‌ی آحاد ملت شد.

دکتر کولایی، از تقابل دولت و مجلس به عنوان رخدادی که بزرگ‌ترین آسیب‌ها را به زنان و کودکان می‌رساند نام برد.

وی از سهم ناچیز زنان در دوره‌های پیشین مجلس یاد کرد و حضور زنان در عرصه‌های گوناگون را عاملی برای کاهش فساد دانست.

کولایی از عدم توجه به حقوق زنان و نپرداختن به مسایل‌شان گله کرد و افزود: کم‌تر کشوری از موقعیت ایران برخوردار است ولی ما چه استفاده‌ای از این موقعیت کرده‌ایم؟

در پایان چنین سخنان خود را خاتمه داد: ما نیازمند یک مجلس آگاه و مسوول هستیم. اصول‌گرایان به عدم حضور مردم در انتخابات راضی هستند. مردم باید در مقدرات سیاسی کشور شرکت کنند. ما نباید خانه نشین شویم بلکه باید حضور قدرتمندی در انتخابات آتی داشته باشیم.

بانو ریحانه توسلی، دیگر سخن‌ران این گردهمایی بزرگ بودند. او از حضور موثر زنان در عرصه اجتماعی باتوجه به خصلت مادر بودن آن‌ها یا کرد.

پس از بانو توسلی، دکتر رمضان زاده؛ سخن‌گوی دولت اصلاحات؛ از حضور باشکوه در انتخابات سخن گفتند و مردم را به رای دادن به همه‌ی اعضای لیست 30 نفره به همراه 16 کاندید مجلس خبرگان دعوت کردند.

وی افزود: امروز تنها یک گام مانده و آن یک گام وابسته به عزم مردم است. هرگاه مشارکت مردم در انتخابات بالا بوده است، ما شاهد رای برخلاف میل اقتدارگرایان بوده‌ایم. تهران را خالی نکنید و در روز انتخابات پای صندوق‌ها بیایید. ما امروز حرکت جدیدی را در عرصه سیاسی تجربه می‌کنیم. روز انتخابات، روز جشن ما و اندوه کسانی خواهد بود که هشت سال کشور را به بن‌بست کشاندند.   

 واپسین سخن‌ران گردهمایی، خانم «فریده اولادقباد» کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بودند. وی گفت: بر اساس دینی که به مردمم دارم و با هدف بهبود وضعیت جامعه، دفاع از همه‌ی اقشار، حمایت از کودکان کار، قشر آسیب‌دیده اجتماعی، بانوان، مبارزه با پدیده بیکاری، نیاز کشور به توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی و... پا به عرصه گذاشته‌ام. اولادقباد از طرح شادی و نشاط اجتماعی و نیاز فرزندان به شادی، طرح آشتی ملی؛ کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه و دفاع از تشکل‌های دانشگاهی به عنوان برنامه‌های خود یاد کرد.

وی سخنان خود را با شعار، امید آرامش و رونق اقتصادی به پایان رساند.