021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

اولاد قباد خواستار آزادی معلمان زندانی شد

1394/12/5

فریده اولاد قباد در همایش فرهنگیان اصلاح طلب، اولین مطالبه معلمان را آزادی هر چه سریعتر معلمانِ دربند مطرح کرد و وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات، این مساله را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.
این کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،  توجه ویژه به بودجه آموزش و پرورش با رويکرد بهبود سطح معیشت  فرهنگیان را از دیگر برنامه های خود بر شمرد و گفت: باید تبعیض های ناروا در حقوق و مزایای فرهنگیان شاغل و بازنشسته با سایر کارکنان دولت رفع شود.
وی تأکید کرد: همترازی سطح حقوق بازنشستگان (بخصوص بازنشستگان سنوات قبل) با شاغلین باید اجرایی شود. همچنین همه فرهنگیان شاغل و بازنشسته باید از بیمه درمانی موثر و کارآمد  متناسب با شأن خود بهره مند شوند.
اولاد قباد، رفع هرگونه تبعیض در اجرای دقیق و عملیاتی نظام هماهنگ پرداخت، از جمله بند 5 ماده 68 قانون خدمات کشوری را از جمله مطالبات به حق معلمان خواند و افزود: اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان و پرداخت به موقع، کامل و عادلانه  پاداش بازنشستگی، جزو برنامه های من است.
این کارشناس امور بانوان و جوانان آموزش و پرورش تأکید کرد: فضای  آموزش و پرورش باید امن باشد نه امنیتی.  نباید فضای امنیتی بر آموزش و پرورش حاکم شود بلکه باید امنیت فرهنگی در این نهاد مقدس برقرار شود.
وی ابراز امیدواری کرد اِعمال فشار علیه کانون های صنفی فرهنگیان و موانع موجود در مسیر فعالیت آنها هر چه زودتر رفع شود.

 

تگ ها