021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

تنها راه نجات اقتصاد ایران، خروج نهادهای انحصارگرا از عرصه اقتصادی است

1394/12/6

نشست انتخاباتی نمایندگان اصناف مختلف با حضور سید محمود علوی،وزیر اطلاعات و فریده اولاد قباد در هتل تهران برگزار شد.

فریده اولاد قباد در این نشست گفت: شعار محوری من در این انتخابات «دموکراسی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی» است که در چهارچوب قانون اساسی قابل تحقق است.

کاندیدای ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت افزود: تنها راه نجات اقتصاد ایران، خروج نهادهای انحصارگرا از عرصه اقتصادی است. اقتصاد دولتی و تحت انحصارِ برخی نهادها  نمی تواند   با اقتصاد جهانی که تحت مدیریت بخش خصوصی است تعامل کند و به یک انزوی خودخواسته گرفتار خواهد شد.

وی با تاکید بر این که رونق کسب و کار، مهمترین مساله امروز جامعه است، خاطرنشان کرد: بیکاری و فقر باعث افزایش فساد، طلاق، بیماری و آسیب پذیری در  جامعه شده است و ساختن جامعه سالم،شاد و هدفمند در گرو رونق کسب و کار وحضور توانمند بخش خصوصی در عرصه اقتصاد است و جامعه آرمانی ما،جامعه ای با فرزندانی سالم،آینده ای روشن،مادرانی شاد و پدرانی سرافراز است.

اولاد قباد در ادامه سخنان خود گفت:بدون کسب و کار فعالیت بخش خصوصی واقعی،اقتصاد پایدار شکل نخواهد گرفت،مردم تنها قدرت لایزال و ابدی اقتصادی هستند،اقتصاد دولتی امتحانش را در شوروی سابق  پس داده است و حمایت از تجارت و کسب  وکار،دمیدن هوای تازه در ریه های جامعه است.

وی با اشاره به اینکه برای تولید ثروت باید رونق کسب وکار و تجارت در دستورکار ارکان حاکمیت قرار گیرد اضافه کرد:دیپلماسی باید در خدمت اقتصاد باشد.دیپلماسی موفق دولت تدبیر و امید با خلاقیت دکتر ظریف و حمایت دکتر روحانی،روزنه های تازه و خوبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در اختیار ما گذاشته که باید با درایت از آن استفاده کرد..