021-22334455 021-22334455 ساعت پاسخ گویی: شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8 الی 14

با مشارکتی ملی در انتخابات باید سرنوشت مملکت را از مدار تندروی خارج نماییم

1394/12/6

دکتر حمیدرضا جلایی پور، فریده اولادقباد و مهندس کیوان صمیمی در ستاد انتخاباتی خانم فریده اولاد قباد، کاندیدای مورد حمایت ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت، سخنرانی کردند.

سخنران اول این مراسم، دکتر جلایی پور بود که به نکات زیر اشاره داشت:

-شرایطی که در آن انتخابات برگزار می شود شرایط ایده آلی نیست، اگر تمام کاندیداهای همه جناحها یعنی اصولگرایان و اصلاح طلبان و حامیان دولت را تایید می کردند آنگاه همه اینها با هم ۶۰% مطالبات مردم را می توانستند پوشش بدهند و برخی از تقاضاهای ملی تا حد ۴۰% بی سخنگو می ماند .

شرایط ایده آل این است که همه اقشار و جریانهای فکری مثل اهل سنت و دیگر گروههای سیاسی و اجتماعی برنامه بدهند و آزادانه شرکت کنند و نمایندگان خود را داشته باشند اما تا آن موقع راه درازی وجود دارد.

-هر وقت مردم در انتخابات در صحنه نبودند ضرر بزرگ کردند و نمونه اش هم تولد معجزه ی هزاره سوم از دل این عدم مشارکت  بود اما مشارکت در نمونه ی انتخابات خرداد ۷۶  ،روند های فرهنگی و اقتصادی دولت خاتمی بسیار بهتر از ۸ سال دولت احمدی نژاد بود.

با اینکه انتخابات ایده آل نیست اما مهم است. در سال ۹۲ مردم تندرو ها را با انتخاب روحانی غافلگیر کردند که نتیجه آن لغو تحریمها و شادی مردم بود اما حاکمیت با رویکرد مردم به تخاصم و تقابل پرداخت.

ما می خواهیم اکثریت مجلس میانه رو باشند. چه اصلاح طلب و حامی دولت چه اصولگرای میانه رو عاقل .ما می خواهیم مردم بیایند و سرنوشت کشور را تغییر دهند.

قاعدتا حکومت باید با دولت و ملت در این شادی همراهی می کرد و همه گروهها و اقشار و اقوام و اهل سنت را تایید صلاحیت می کرد اما آنها بدون هیچ محذوریت و تعارض همه را رد صلاحیت کردند و هدفشان این بود که مردم را مایوس کنند و طبقه ی متوسط را منفعل کنند. سید حسن خمینی که مجتهد مورد تایید4 مرجع غیر تلویزیونی بود را رد صلاحیت کردند.

-نقشه ی آنها اکثریت مجلس تندرو،یک دوره شدن ریاست جمهوری و مجلس خبرگانی حامی تندروهاست که بتوانند با آن گزینه مورد نظر تندرو بالا بیاید.

سخنران بعدی این نشست، سرکار خانم اولاد قباد، کاندیدای مورد حمایت ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان بود که به موارد زیر اشاره کرد:

تقویت دموکراسی در همه حوزه های اقتصادی ،سیاسی و به ویژه در حوزه ی فرهنگ در اولویت برنامه ها ی اینجانب قرار دارد و بنابراین تشکل یابی حزبی و سیاسی، سندیکایی و صنفی اهمیت بنیادین دارد زیرا تشکل یابی  اجتماعی را پایه ی اصلی دموکراسی می دانم. امید آنکه با برنامه هایی که وجود دارد بتوانیم مجلسی تسهیل گر و همراه جامعه ی مدنی داشته باشیم.

اکنون نیز با مشارکتی ملی و همگانی در انتخابات باید سرنوشت مملکت را از مدار تندروی خارج  نماییم.

سخنرانی  بعدی نشست، مهندس کیوان صمیمی فعال ملی مذهبی و از زندانیان سبز بود که موراد زیر را مطرح کرد:

این انتخابات یک رفراندوم است و مردم با اعلام موضع خود یک رویه را رد می کنند و رویه دیگر را تایید می کند .

 در این روزها باید رای های خاکستری را برای این موضوع به میدان آورد تا کشور گام به گام در مسیر توسعه قرار گیرد .برخی نهادهای حکومتی دنبال این هستند که به طور سازمان یافته تندروها  ۱۸۰ کرسی را کسب کنند تا بتوانند هر قانونی بخواهند تصویب کنند و در مقابل دولت بایستند .

تندروها آرزوی کره شمالی اسلامی را دارند که می خواهند هژمونی خود را از طریق تزویر بر مردم تحمیل کنند .